Az 1992-es Seville STS egy hatalmas evolúciós ugrás volt a Cadillac számára mind formatervben, mind pedig technikában.
A Cadillac vezetősége úgy döntött, hogy Seville néven előállnak egy minden addigi modelljüknél kisebb autóval, illetve megfordítják a Cadillac addigi árazási stratégiáját, és a legkisebbnek adják a legnagyobb árcédulát. Ugyan a Seville eladási mutatói alapvetően jónak számítottak, azonban egy a Cadillac számára kínos piackutatásból kiderült, hogy a Seville vásárlói közönségének jelentős többségét a magasabb jövedelmi szintbe tartozó idősebb korosztály tagjai tették ki, akiknek egy olyan autóra volt igényük, amelyben megtalálható volt egy Cadillac minden kényelme és luxusa, de mégis könnyebben lehetett vele parkolni és manőverezni, mint egy közel 6 méter hosszú anyahajóval. Mindettől függetlenül a Seville még így is nyereséges volt, így meghagyták a Cadillac kínálatában.
Olasz-amerikai koprodukcióról lévén szó, az Allante karosszériáját a torinói üzemben szerelték össze olasz mérnökök, majd speciálisan módosított 747-es Boeing repülőgépekkel szállították Detroitba, ahol megkapták az amerikai V8-as motort. A Torino és Detroit közötti 6885 km-es távolság miatt az Allanté büszkén viselheti a világ leghosszabb szerelőszalagját megjárt autó címét.
A 32 szelepes Northstar hatalmas előrelépés volt
Motorokat tekintve mind az SLS, mind pedig az STS az 1992-es modellévben a HT-4900-as jelölésű 4,9-es literes konfigurációval volt kapható, a 200 lóerős teljesítmény mindkét modell esetében azonos volt. 1993-ban viszont az STS megkapta az Allantéban debütáló dupla vezérműtengelyes, 32 szelepes Northstar motort. 1994-től aztán az SLS-hez is elérhetővé vált ez a konfiguráció, habár az STS-hez képest 25-tel csökkent a lóerők száma. A Northstar rendszer hatalmas evolúciós ugrás volt a Cadillac történelmében, mind technikát, mind pedig teljesítményt illetően. A 295 lóerőnek köszönhetően az STS éppen, hogy kevesebb, mint 7 és fél másodperc alatt gyorsult fel nulláról százra, ezzel pedig már a németekkel szemben is érdemben versenyképes tudott lenni.
A korai Northstar-ok nagyon érzékenyek voltak a hengerfej-meghibásodásra
A negyedig generációs Seville helyzete viszont eléggé összetett. A modern formavilágával és a nagy teljesítményű Northstar motorjával ez lett volna az az autó, amelyik megmenti a Cadillac-et. Papíron akármennyire ígéretesnek tűnt, egy konstrukciós hibából adódóan a korai Northstar motorok hajlamosak voltak a hengerfej meghibásodásra. Ebből kifolyólag a ’90-es évekből származó Northstar-ral szerelt Cadillac-ek használtpiaci értéke is elég látványos zuhanásnak indult és a nagy átlagot tekintve be is állt olyan 3-4 ezer dollár magasságába.
A Northstar bonyolult felépítése miatt a hengerfej rendbetétele hatalmas munkával jár
További csavar még a történetben, hogy a Northstar komplexitásából adódóan egy hengerfej javítás simán lehet egy négy, öt vagy akár hatezer dolláros tétel is, ami egy háromezer dollárért vagy még annál is kevesebbért vásárolt autó esetében már bőven a gazdasági totálkár kategória.
Northstar-ral szerelt Eldorado egy amerikai bontóban
Ebből kifolyólag nagyon sok ’90-es évekből származó, Northstar-ral szerelt Cadillac végezte a bontókban, ugyanis még ha alapvetően jó állapotban is voltak, anyagi oldalról nézve már egyszerűen nem érte meg megjavíttatni őket.
Mindent összevetve, szerintem a negyedik generációs Seville a legszebb Seville modell mindközül és egyben a ’90-es évek legszebb Cadillac-je is.Habár a fiatalabb vásárlókat nem sikerült olyan mértékben megszólítania, mint ahogyan azt a General Motors-nál remélték, ezt sokkal inkább csak néhány évvel később, az Escalade-del tudták igazán megvalósítani. Ellentétben azzal, hogy Amerikában ma már nincsen túl sok presztízse ennek a modellnek, a Cadillac élettörténelmében mindenképpen mérföldkő jellege van és mid dizájnban, mind pedig műszakilag egy hatalmas evolúciós lépést jelentett.